Przykładowe zabawki edukacyjne dla dzieci dużych i małych

Edukacja jest rzeczą nadrzędną w życiu każdego człowieka. Jest ona szczególnie ważna w najmłodszych latach życia. Nauka nie opiera się jednak tylko na uczęszczaniu na lekcje do szkół i zdobywaniu różnych dyplomów. Dowodem na to są zabawki edukacyjne dla dzieci. Uczą one maluchy poprzez dobrą zabawę i dostarczają im wiele radości.

Jakie zabawki edukacyjne dla najmłodszych można znaleźć na rynku?

Produktów tego typu jest cała masa, a producenci wciąż prezentują coraz to nowsze pomysły. Dzieci są bardzo ciekawskie i niezależnie od wybranego produktu potrafią bawić się nim godzinami. Jedną z najprostszych typów zabawek jest drewniana plansza lub pudełko, w którym wydrążone zostały dziury o kształtach rozmaitych figur geometrycznych (np. koła, kwadratu, gwiazdy, prostokąta itp.). W zestawie dołączone są klocki, których podstawy mają kształty właśnie tych figur. Zadaniem dziecka jest odpowiednie dopasowanie klocków, tak aby wpasowały się one w otwór o konkretnym kształcie. Rozwija to kreatywność dziecka i kształci w nim umiejętność do samodzielnego rozwiązywania problemów. 

Innym przykładem zabawki edukacyjnej są płytki, na których nadrukowane zostały cyfry i literki. Dziecko może bawić się nimi do woli i układać własne, wymyślone słowa, oraz zapoznawać się z podstawami liczenia. Wykształca to w maluchu analityczne podejście do różnych sytuacji. 

Co znajdzie się w ofercie dla starszych dzieci

Dla nieco starszych dzieci również zostało stworzonych wiele zabawek, których celem jest nie tylko bawić, ale również uczyć. Przykładem może ty służyć laboratorium małego chemika. Jest to produkt, którym dziecko powinno bawić wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Jeśli zachowane zostaną odpowiednie środki bezpieczeństwa, produkt ten stanowi nie tylko źródło świetnej zabawy, ale może również nauczyć podstaw chemii. Wiedza wyniesiona z takich zabaw jest bardzo ważna, gdyż uświadamia dziecko na temat procesów zachodzących w otaczającym go świecie. Oprócz tego może ona okazać się bardzo przydatna w szkole na dalszych etapach nauczania.