Jakie korzyści płyną ze sprezentowania dziecku zabawek antystresowych?

Emocje nie są najlepszym doradcą, młodym ludziom szczególnie trudno nad nimi zapanować i kierować się zdrowym rozsądkiem. Najbardziej destruktywny wpływ mają negatywne emocje, które w dużym stopniu wpływają nie tylko na samopoczucie, ale też na zdrowie. Mianem cichego zabójcy określa się stres, nad którym można oczywiście zapanować, ale wymaga to praktyki. W przypadku dziecka jest to szczególnie trudne, zwykle przytłacza je nadmierne napięcie i nawet nie wie, jak sobie z nim radzić. Warto kupić mu zabawkę antystresową, która pomoże okiełznać trudne emocje.

Co warto wiedzieć o zabawkach antystresowych?

Przy wyborze zabawek warto mieć oczywiście na uwadze walory edukacyjne, ale nie bez znaczenia jest to, aby pomagały one dziecku się rozluźnić, zniwelować napięcie. Godne polecenia są zabawki antystresowe, które przydadzą się dosłownie każdemu i to niezależnie od wieku. Stres bardzo obniża jakość życia, utrudnia codzienne funkcjonowanie. Zestresowane dziecko może wręcz zamknąć się w sobie, zacząć mieć problemy w nauce czy stać się agresywne. Trzeba dać jakoś upust negatywnym emocjom, a jeśli nie wie się, jak to zrobić we właściwy sposób, to skutki tego będą fatalne. Antystresowe gniotki pomogą w zniwelowaniu napięcia, zwiększą koncentrację. Sprzyjają one wyciszeniu i pomagają odreagować silne emocje.

Takie gadżety mają niewielkie wymiary, dzięki czemu dziecko może mieć je zawsze przy sobie, także w szkole, bo właśnie tam najczęściej się stresuje. Dziecko zamiast skupiać się na bodźcu stresowym lub nerwowym obgryzaniu paznokci zajmie się zabawką. Nawet niepozorna piłka antystresowa świetnie się sprawdza, jej ściskanie zmniejsza napięcie, dodatkowo wzmacnia mięśnie dłoni i palców. Dzieci korzystające z takich gadżetów mają mniej problemów z koncentracją i logicznym myśleniem. Ciekawą opcją są też zabawki wyposażone w specjalne wypustki, które nie tylko relaksują, ale też pozwalają rozluźnić napięte mięśnie. Jako że wiele dzieci jest obecnie nadmiernie pobudzonych, przejawiają zachowania impulsywne i nawet agresywne, warto sprezentować im zabawkę antystresową.