Co musi się znaleźć w wyprawce dla noworodka, którą mama zabierze do szpitala?

Narodziny dziecka to jeden z najważniejszych momentów w życiu rodziny. Koniecznie trzeba się do tego dobrze przygotować. O czym nie można zapomnieć przygotowując wyprawkę do szpitala?

Pieluchy

Wybierając pieluchy do szpitala warto skoncentrować się na pieluchach jednorazowych. Mamy, które chcą korzystać z pieluch wielorazowych również powinny pozostawić tę opcję na powrót do domu. W szpitalu nie ma odpowiednich warunków do prania, a kobieta jest przeważnie zbyt zaabsorbowana nową rolą, by jeszcze koncentrować się na praniu pieluch.

Wybierając pieluchy koniecznie trzeba zwrócić uwagę na wagę dziecka. Pierwsze pieluchy najczęściej są dla dzieci, które ważą od 3 do 5 kilogramów. Nie warto wybierać zbyt dużych pieluch, gdyż będą one za luźne na naszego malucha, a ich zawartość bardzo szybko znajdzie się w śpioszkach dziecka.

Kosmetyczka noworodka

Wyprawka dla noworodka to w dużej części kosmetyki i środki higieny. Dziecko nie ma dużej ilości kosmetyków, ale za to bardzo ważna jest ich jakość.

Kupując kosmetyki należy zwrócić uwagę, by nie zawierały kompozycji zapachowych, barwników czy konserwantów. Bardzo ważne, by miały odpowiednie pH dla wrażliwej skóry maluszka.

Do szpitala mama powinna również zabrać sól fizjologiczną, która przyda się do przemywania oczu. Ważne są również waciki bawełniane, jałowe gaziki czy chusteczki nawilżane. Przyda się również odrobina proszku do prania. Koniecznie delikatnego, by nie podrażnił skóry dziecka. Idealny będzie proszek hipoalergiczny.

Śpioszki, body i… kilka innych rzeczy

Wyprawka dla noworodka z MrBobas to również ubranka, których mama będzie używała w pierwszych dniach po narodzinach dziecka.

Body z krótkim rękawkiem to niezbędny element garderoby małego człowieka. Body zabezpieczy malucha. Ciuszki nie będą odsłaniały pleców, a pielucha będzie dodatkowo przytrzymywana przez body.

Konieczne są również śpiochy oraz spodenki, by zasłonić nóżki malucha. Sweterki przydadzą się na chłodniejsze dni. Kompletując wyprawkę dla noworodka nie można zapomnieć o czapeczce. Nawet w letnie dni należy założyć maluchowi czapeczkę, która chroni delikatne uszka dziecka.

Bardzo ważne są również rękawiczki. Małe dzieci często mają dłuższe paznokcie, którymi potrafią się podrapać. Skarpetki założone na rączki uchronią noworodka.

W pierwszych dniach życia maluch świetnie czuje się, gdy jest ciasno owinięty. Warto pamiętać o kocyku lub rożku, które również należy zabrać do szpitala. Rożki są bardziej usztywnione, dlatego rodzice chętnie z nich korzystają. Dziecko wydaje się być sztywniejsze, a w pierwszych dniach ma to ogromne znaczenie dla młodych i niedoświadczonych rodziców.